W wyniku realizacji inwestycji w park maszynowy z pomocą funduszy Unii Europejskiej PUHP PILAWA wprowadziło znacząco ulepszony produkt - urządzenia dźwigowe realizowane na zamówienie indywidualne – o powtarzalnych cechach i właściwościach wybranych elementów. Każde urządzenie dźwigowe jest dostosowane do specyficznych potrzeb zamawiającego. Jednocześnie występują w nich powtarzalne detale i moduły, co skraca czas ich produkcji i montażu. Takie rozwiązanie równocześnie pozwala na szybkie usuwanie ewentualnych usterek i awarii, poprzez prostą wymianę detali i modułów. W przypadku ulepszonych urządzeń certyfikacja dotyczy całej serii, co oznacza skrócenie czasu uruchomienia urządzenia dźwigowego i oddania go do eksploatacji.

Równocześnie PUHP PILAWA przeprowadziło inwestycję w najnowocześniejszą technologię produkcji urządzeń dźwigowych, która pozwoliła wprowadzić na rynek znacząco ulepszony produkt – urządzenia dźwigowe seryjne – o dokładnie powtarzalnych cechach i właściwościach. Urządzenia seryjne składają się z takich samych detali i modułów w każdej grupie urządzeń. Dzięki zastosowaniu tej technologii znacząco skrócony został czas robót przygotowawczych (dokumentacja wykonawcza), produkcji, montażu oraz uruchomienia i certyfikowania (dokumentacja powykonawcza) produktów seryjnych (powtarzalnych). Technologia ta również w bardzo istotnym zakresie wpływa na zminimalizowanie występowania usterek oraz na zminimalizowanie czasu reakcji i ich usuwania.

Ponadto PUHP PILAWA wprowadziła kolejny znacząco ulepszony produkt – seryjne elementy konstrukcyjne urządzeń dźwigowych i platform dla osób niepełnosprawnych, takie jak ramy kabinowe, ramy przeciwwagowe, kotwy, belki konstrukcyjne – o dokładnie powtarzalnych cechach i właściwościach. Zastosowanie powtarzalnych elementów konstrukcyjnych w różnych urządzeniach dźwigowych skraca czas ich produkcji i montażu, a jednocześnie sprawia, że przygotowanie miejsca dla montażu wind jest prostsze i szybsze. Wprowadzenie ulepszonych produktów pozwala na szybkie usuwanie ewentualnych usterek i awarii, poprzez wymianę kompletnych elementów i modułów

 

Wyróżnienie przyznane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością

WSBJ uhonorował P.U.H.P Pilawa - Eugeniusz Pilawa, certyfikatem "Najwyzszej Jakości" który jest podsumowaniem dotychczasowej pracy oraz dalszych działań i realizacji nowych wyzwań i celów.

divider

PUHP PILAWA Regionalnym Liderem Innowacji i Rozwoju 2010

Fundacja Innowacji i Rozwoju w drodze konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju" Edycja Regionalna 2010 - Województwo Zachodniopomorskie wyróżniła Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowo - Produkcyjne PILAWA Eugeniusz Pilawa tytułem:

"Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju - 2010"

divider

Nagrody na targach Eurolift 2010 Kielce

Międzynarodowe Targi Euro-Lift 2010 w Kielcach już za nami. Zakończyły się one pełnym sukcesem, produkty firmy PUHP PILAWA spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, jak i pozostałych wystawców. Otrzymaliśmy główną nagrodę za stoisko i wyróżnienie za dźwig platformowy pionowy PX.

divider